Втілення ваших ідей у життя
через управління проєктами

Угору

Блог

П'ять головних тенденцій в управлінні проєктами

23 лютого 2022

П'ять головних тенденцій в управлінні проєктами

Колись Джон Ф.Кеннеді сказав: «Зміни – закон життя, і той, хто дивиться лише у минуле або теперішнє, неодмінно втратить майбутнє». Зараз ці слова як ніколи актуальні для галузі управління проєктами. Зміни здійснюються за допомогою проєктів, а у наш час проєктів в окремих організаціях та у світі в цілому більше, ніж будь-коли раніше. Пандемія, яка почалась у 2020 році, та технологічні інновації не лише внесли певні коригування у те, як зараз управляють проєктами у багатьох організаціях, а й змінили вимоги до проєктних менеджерів.

Десять практик для доброї методології управління проєктами

17 лютого 2022

Десять практик для доброї методології управління проєктами

Що спільного між рибалкою та управлінням проєктами? На перший погляд, вони ніяк не пов’язані між собою. Однак, згадаймо відоме прислів’я: «Дай людині рибину, і ти нагодуєш її лише раз. Навчи людину ловити рибу, і вона буде нагодована протягом всього життя». Так і в управлінні проєктами – необхідно не лише мати рибу (знати успішні практики та фреймворки для управління проєктом), але й вчитися рибалити (вміти організовувати проєкти, визначаючи для них ефективну методологію та підхід).

Натягнути сову на глобус: чому універсальні поради не працюють

9 лютого 2022

Натягнути сову на глобус: чому універсальні поради не працюють

Про що ви думаєте перед тим, як розпочати планування та організацію нового проєкту? Про стейкголдерів та їх очікування, про спосіб розробки, про команду та ризики? Ви, мабуть, шукаєте порад або приклади того, що слід робити для успіху свого проєкту. Швидше за все, ви намагаєтесь знайти корисні інсайти для нового проєкту у колег, які мають подібний досвід, звертаєтесь до методології та співробітників у проєктному офісі, або навіть шукаєте у книжках та дописах. Адже людська природа влаштована таким чином, що ми завжди намагаємося піти найлегшим шляхом, який допоможе швидко та без надмірних зусиль досягти бажаного.

Три ознаки (дійсно) професійного менеджера проєктів

1 лютого 2022

Три ознаки (дійсно) професійного менеджера проєктів

Чи можна бути професіоналом, не маючи сертифікатів? Звичайно, що можна. Так само, як і бути непрофесійним, навіть якщо твій профіль у Лінкедині обвішаний сертифікатами, ніби груди ветерана медалями у святковий день. Тим не менш, почувши що хтось – професіонал, ми навряд чи думаємо про сертифікати.

3 поради для вибору та ранжування проєктів у портфелі

26 січня 2022

3 поради для вибору та ранжування проєктів у портфелі

Кожного року, формуючи портфель проєктів, топ-менеджери, керівники проєктних офісів та портфоліо-менеджери стикаються з необхідністю вибору та ранжування проєктів так, щоб найефективніше розподілити фінансові та людські ресурси та втілити стратегію організації у життя. Однак, зробити правильний вибір серед великої кількості проєктів, коли всі з них здаються привабливими та цінними, – це лотерея, якщо покладатися лише на власне судження та інтуїцію. Аналогічно, гра у лотерею – це використання методу пріоритизації «усім по рівній частці бюджету» або за принципом «хто більш активним був – той і кращі штани одягнув».

5 порад як розпочати проєкт і не потонути у морі інформації

18 січня 2022

5 порад як розпочати проєкт і не потонути у морі інформації

З чого Ви починаєте роботу, коли вам доручають новий проєкт? Зазвичай спочатку менеджер проєкту намагається зібрати необхідну інформацію, яка допоможе краще визначити мету та цілі проєкту та способи їх досягнення. Завдяки сучасним технологіям та методам комунікації, у наш час проєктний менеджер має доступ до набагато більшого об’єму інформації, ніж раніше. На перший погляд, це чудово: різні джерела інформації допомагають дізнатися більше про галузь проєкту та про продукт, який необхідно створити, а також у мережі інтернет можна знайти безліч порад та ресурсів про будь-який домен управління проєктом.

Гуляємо! (Про здатність бачити життя поза роботою)

5 січня 2022

Гуляємо! (Про здатність бачити життя поза роботою)

У сучасному світі, який змушує нас змагатись та досягати все більшого, коли проєкти швидко змінюють один одного – за першим йде другий, потім третій... Після завершення проєкту багато менеджерів проводять аналіз слабких та невдалих сторін проєкту, інколи не акцентуючи увагу на тому, що було зроблено добре. І з такими динамічними перегонами часом ані менеджеру, ані команді не хочеться витрачати час на те, щоб відзначити свої досягнення та гарні результати, які вдалось отримати завдяки спільним зусиллям усієї команди. Шкода… Адже для успішного завершення проєкту кожний член команди доклав власних зусиль та старань, а також використав власні емоційні ресурси.

Гнучкість мислення: і лижі, і сноуборд

28 грудня 2021

Гнучкість мислення: і лижі, і сноуборд

Не є сюрпризом, що за останні роки все більше і більше компаній по всьому світу прагнуть не лише «робити» agile у окремих проєктах, а й «бути agile» на рівні організації в цілому. За результатами нещодавніх досліджень виявилося, що у непрості часи пандемії COVID-19 компанії з гнучким мисленням швидше пристосовувалися до нових умов ведення бізнесу, а також мали значні переваги у швидкості та стійкості, порівняно з компаніями, що використовують традиційний спосіб організації роботи.

Політична обізнаність для керівників проєктів

20 грудня 2021

Політична обізнаність для керівників проєктів

Кожна організація має власну внутрішню політику. Для того, щоб успішно реалізувати проєкт, РМу необхідно розуміти міжособистісні відносини між топ-менеджерами, членами проєктної команди та іншими стейкголдерами, а також мати уявлення про те, як саме використати наявні ресурси для реалізації проєкту.

Старший Бро проєктного менеджера

13 грудня 2021

Старший Бро проєктного менеджера

Керівник проєкту не завжди здатен безпосередньо впливати на усі зацікавлені сторони проєкту, через те, що це може виходити за межі його повноважень. Або ж через те, що якийсь стейкхолдер просто не бажає (або не вважає за потрібне) обговорювати та вирішувати питання щодо проєкту з людиною, яка обіймає нижчу посаду. Досить важко керувати проєктом, коли тобі не вистачає повноважень для вирішення ключових питань. У таких ситуаціях спонсор проєкту надає неоціненну допомогу.