Блог
14 квітня 2021
Як менеджеру позбутися синдрому самозванця
Навіть успішні люди часом сумніваються у своїх можливостях, сприймаючи особисті здобутки як результат випадкової удачі. Це психологічне явище, відоме як синдром самозванця, вселяє впевненість у тому, що ви невдаха, попри докази, які підтверджують ваш професіоналізм.
8 квітня 2021
7 уроків співпраці зі світу природи
Більшість тварин цілком спокійно живуть в дикій природі відсторонено від усіх, в повній самоті. Наприклад, Шерхан — вигаданий персонаж «Книги джунглів». Але чи помічали ви коли-небудь, що ссавці та представники інших класів тварин, здатні вижити в дикому середовищі тільки завдяки співпраці та командній роботі? Тварини, які живуть разом, утворюючи групи — від зграї вовків до зграї гусей — є чудовими прикладами того, як функціонує командна співпраця в природі. Вони тримаються разом, бо інакше загинуть. У той час як формування колективу для людей не є вирішальним фактором для виживання, це все ж таки є важливим фактором для загального успіху проєкту.
5 квітня 2021
Команда розбрату: як управляти конфліктами в проєкті
Конфлікт є природною частиною будь-яких взаємин, тому що бажання й очікування різних людей часто не збігаються. Міжособистісні конфлікти трапляються і в повсякденному житті, і на роботі. Конфлікти часто сприймаються його учасниками як неприємна подія, але конфлікти в проєктах завжди були й будуть виникати через саму природу проєкту: створювати нове, змінюючи майбутнє й сьогодення.
3 квітня 2021
Під наглядом: як мікроменеджмент руйнує команду
Низький рівень продуктивності, стрес і відсутність мотивації — це тільки деякі наслідки мікроменеджменту. І хоча проєктні менеджери зазвичай намагаються не вдаватися до цього стилю управління, деякі з них просто не можуть не контролювати кожну дрібницю. Мікроменеджерам складно спостерігати, як члени їх команди роблять помилки, особливо якщо вони вже знають, як їх уникнути. Ще важче промовчати, коли співробітники роблять щось не так, як лідер групи вважає це за потрібне.
31 березня 2021
Підкріплення – основа навчання
Існує безліч способів мотивації співробітників. Однією з альтернатив стала теорія позитивного підкріплення, вагомий внесок в яку зробила біолог, професійна дресирувальниця та послідовниця напрямку біхевіоризму Карен Прайор.
18 березня 2021
Згадати все: як легко вивчити 49 процесів для сертифікаційних іспитів
Можливо, вам знайома ситуація, коли для підготовки до іспиту доводилося витрачати час, зусилля і нерви на запам’ятовування незліченної кількості інформації. У всіх, хто готується до іспитів на сертифікати PMP, CAPM, виникає питання: чи необхідно запам’ятовувати усі входи, виходи, методи і інструменти процесів?
11 березня 2021
Критичне мислення для управління проєктами
Щодня люди приймають безліч рішень. Більшість з них досить прості — що обрати на сніданок або яким маршрутом поїхати на зустріч. Є рішення і більш важливі: кого з кандидатів прийняти на роботу, який дедлайн поставити виконавцю задачі в проєкті, яким чином стимулювати залучення стейкголдерів, які кроки слід зробити для врегулювання конфлікту. У такі моменти в гру вступає критичне мислення. Замість того, щоб керуватися емоціями при ухваленні рішень, навички критичного мислення гальмують поспішні висновки та вчать влучно визначати наступні кроки для прийняття обґрунтованого рішення.
2 березня 2021
Коли справа доходить до мотивації членів команди, похвала і визнання за виконану роботу здебільшого надзвичайно дієві. Позитивний вплив компліментів на емоційний стан людини часто недооцінюють. Схвалення викликає в нас гордість, задоволення і підвищене почуття власної гідності. Це відбувається через викид дофаміну, який допомагає контролювати центри винагороди та задоволення в мозку. Дофамін не тільки покращує самопочуття, але також сприяє інноваційному мисленню та креативному розв'язанню проблем.
27 лютого 2021
Віртуальні знахідки: рекрутинг для керівників проєктів
В організаціях матричного і проєктно-орієнтованого типу керівникам проєктів часто доводиться проводити інтерв'ю з кандидатами у свої команди. Відомо, що резюме не дає достатньо інформації для того, щоб визначитися, наскільки людина відповідає вашому проєкту і чи стане вона гармонійною частиною проєктної команди. Крім відгуків з поточного або попереднього місця роботи, розгляньте такий варіант збору інформації про потенційного кандидата, як соціальні мережі.
21 лютого 2021
Різні світи або культурна обізнаність для управління проєктами
Культурна обізнаність — один з методів, що згадується в керівництві до зводу знань управління проєктами, і застосовують його для управління комунікаціями та залучення зацікавлених сторін. Дійсно, ігнорування культурних особливостей і переваг стейкголдерів часто веде до конфліктів і непорозумінь, яких можна було б уникнути. З огляду на те, що левова частка робочого (і не тільки) часу керівника проєктів витрачається на комунікації, складно недооцінити цей метод, якщо вам доводиться мати справу з кроскультурним проєктом.