Втілення ваших ідей у життя
через управління проєктами

Угору

Блог

П'ять головних тенденцій в управлінні проєктами

23 лютого 2022

П'ять головних тенденцій в управлінні проєктами

Колись Джон Ф.Кеннеді сказав: «Зміни – закон життя, і той, хто дивиться лише у минуле або теперішнє, неодмінно втратить майбутнє». Зараз ці слова як ніколи актуальні для галузі управління проєктами. Зміни здійснюються за допомогою проєктів, а у наш час проєктів в окремих організаціях та у світі в цілому більше, ніж будь-коли раніше. Пандемія, яка почалась у 2020 році, та технологічні інновації не лише внесли певні коригування у те, як зараз управляють проєктами у багатьох організаціях, а й змінили вимоги до проєктних менеджерів.

Десять практик для доброї методології управління проєктами

17 лютого 2022

Десять практик для доброї методології управління проєктами

Що спільного між рибалкою та управлінням проєктами? На перший погляд, вони ніяк не пов’язані між собою. Однак, згадаймо відоме прислів’я: «Дай людині рибину, і ти нагодуєш її лише раз. Навчи людину ловити рибу, і вона буде нагодована протягом всього життя». Так і в управлінні проєктами – необхідно не лише мати рибу (знати успішні практики та фреймворки для управління проєктом), але й вчитися рибалити (вміти організовувати проєкти, визначаючи для них ефективну методологію та підхід).

Натягнути сову на глобус: чому універсальні поради не працюють

9 лютого 2022

Натягнути сову на глобус: чому універсальні поради не працюють

Про що ви думаєте перед тим, як розпочати планування та організацію нового проєкту? Про стейкголдерів та їх очікування, про спосіб розробки, про команду та ризики? Ви, мабуть, шукаєте порад або приклади того, що слід робити для успіху свого проєкту. Швидше за все, ви намагаєтесь знайти корисні інсайти для нового проєкту у колег, які мають подібний досвід, звертаєтесь до методології та співробітників у проєктному офісі, або навіть шукаєте у книжках та дописах. Адже людська природа влаштована таким чином, що ми завжди намагаємося піти найлегшим шляхом, який допоможе швидко та без надмірних зусиль досягти бажаного.

Три ознаки (дійсно) професійного менеджера проєктів

1 лютого 2022

Три ознаки (дійсно) професійного менеджера проєктів

Чи можна бути професіоналом, не маючи сертифікатів? Звичайно, що можна. Так само, як і бути непрофесійним, навіть якщо твій профіль у Лінкедині обвішаний сертифікатами, ніби груди ветерана медалями у святковий день. Тим не менш, почувши що хтось – професіонал, ми навряд чи думаємо про сертифікати.

3 поради для вибору та ранжування проєктів у портфелі

26 січня 2022

3 поради для вибору та ранжування проєктів у портфелі

Кожного року, формуючи портфель проєктів, топ-менеджери, керівники проєктних офісів та портфоліо-менеджери стикаються з необхідністю вибору та ранжування проєктів так, щоб найефективніше розподілити фінансові та людські ресурси та втілити стратегію організації у життя. Однак, зробити правильний вибір серед великої кількості проєктів, коли всі з них здаються привабливими та цінними, – це лотерея, якщо покладатися лише на власне судження та інтуїцію. Аналогічно, гра у лотерею – це використання методу пріоритизації «усім по рівній частці бюджету» або за принципом «хто більш активним був – той і кращі штани одягнув».

5 порад як розпочати проєкт і не потонути у морі інформації

18 січня 2022

5 порад як розпочати проєкт і не потонути у морі інформації

З чого Ви починаєте роботу, коли вам доручають новий проєкт? Зазвичай спочатку менеджер проєкту намагається зібрати необхідну інформацію, яка допоможе краще визначити мету та цілі проєкту та способи їх досягнення. Завдяки сучасним технологіям та методам комунікації, у наш час проєктний менеджер має доступ до набагато більшого об’єму інформації, ніж раніше. На перший погляд, це чудово: різні джерела інформації допомагають дізнатися більше про галузь проєкту та про продукт, який необхідно створити, а також у мережі інтернет можна знайти безліч порад та ресурсів про будь-який домен управління проєктом.

Гуляємо! (Про здатність бачити життя поза роботою)

5 січня 2022

Гуляємо! (Про здатність бачити життя поза роботою)

У сучасному світі, який змушує нас змагатись та досягати все більшого, коли проєкти швидко змінюють один одного – за першим йде другий, потім третій... Після завершення проєкту багато менеджерів проводять аналіз слабких та невдалих сторін проєкту, інколи не акцентуючи увагу на тому, що було зроблено добре. І з такими динамічними перегонами часом ані менеджеру, ані команді не хочеться витрачати час на те, щоб відзначити свої досягнення та гарні результати, які вдалось отримати завдяки спільним зусиллям усієї команди. Шкода… Адже для успішного завершення проєкту кожний член команди доклав власних зусиль та старань, а також використав власні емоційні ресурси.

Гнучкість мислення: і лижі, і сноуборд

28 грудня 2021

Гнучкість мислення: і лижі, і сноуборд

Не є сюрпризом, що за останні роки все більше і більше компаній по всьому світу прагнуть не лише «робити» agile у окремих проєктах, а й «бути agile» на рівні організації в цілому. За результатами нещодавніх досліджень виявилося, що у непрості часи пандемії COVID-19 компанії з гнучким мисленням швидше пристосовувалися до нових умов ведення бізнесу, а також мали значні переваги у швидкості та стійкості, порівняно з компаніями, що використовують традиційний спосіб організації роботи.

Політична обізнаність для керівників проєктів

20 грудня 2021

Політична обізнаність для керівників проєктів

Кожна організація має власну внутрішню політику. Для того, щоб успішно реалізувати проєкт, РМу необхідно розуміти міжособистісні відносини між топ-менеджерами, членами проєктної команди та іншими стейкголдерами, а також мати уявлення про те, як саме використати наявні ресурси для реалізації проєкту.

Старший Бро проєктного менеджера

13 грудня 2021

Старший Бро проєктного менеджера

Керівник проєкту не завжди здатен безпосередньо впливати на усі зацікавлені сторони проєкту, через те, що це може виходити за межі його повноважень. Або ж через те, що якийсь стейкхолдер просто не бажає (або не вважає за потрібне) обговорювати та вирішувати питання щодо проєкту з людиною, яка обіймає нижчу посаду. Досить важко керувати проєктом, коли тобі не вистачає повноважень для вирішення ключових питань. У таких ситуаціях спонсор проєкту надає неоціненну допомогу.

Вплив та влада менеджера проєктів

6 грудня 2021

Вплив та влада менеджера проєктів

Проекти створюють люди, тому злагоджена робота усієї проектної команди та інших стейкхолдерів надзвичайно важлива. Для успішного завершення проекту менеджеру слід належним чином використовувати свою владу та чинити відповідний вплив на стейкхолдерів. Але що ж саме означають поняття «влада» та «вплив»?

Проєкти Brownfield і Greenfield. Який у Вас?

1 грудня 2021

Проєкти Brownfield і Greenfield. Який у Вас?

Усі знають, що двох однакових проєктів не існує, кожен проєкт унікальний, бо у кожного свій контекст. Для того, щоб упорядкувати таке велике різноманіття проєктів, людство постійно прагне групувати та категоризувати поняття, спрощуючи таким чином для себе завдання керування складним.

Небезпечний менеджмент: cправа гори Еверест

28 травня 2021

Небезпечний менеджмент: cправа гори Еверест

Існує кілька розбіжностей в управлінні, які можуть стати причиною збільшення кількості нещасних випадків для альпіністів. Пропонуємо вам переклад статті Mount Everest Case як чудовий приклад впливу якості управлінських рішень на добробут команди.

Технічний борг на боржнику верхи їздить

20 травня 2021

Технічний борг на боржнику верхи їздить

Тему боргу більшість людей прагнуть оминати, бо на думку спадають протерміновані банківські рахунки, студентські позики та іпотечні платежі. Але борг ще буває технічним.

Проєктний детектив

18 травня 2021

Проєктний детектив

Проєкт - це ризикований захід, і керівник проєкту несе відповідальність за людей, яких взяли в проєкт. Команда не знає, хто нею буде керувати, у неї зазвичай немає вибору. А ось у керівника прєкту вибір є майже завжди.

7 тенденцій з навчання та розвитку для проєктних команд

13 травня 2021

7 тенденцій з навчання та розвитку для проєктних команд

Всі погодяться, що 2020 рік видався не таким, як очікувалося. Пандемія докорінно змінила звичний режим нашої роботи, повсякденного життя і навчання. Раптовий перехід на домашній офіс змусив керівництво багатьох організацій переосмислити безліч процесів, а співробітникам довелося адаптуватися до цифрових технологій і нових викликів. Так, звіт Learning Guild за попередній рік показав, що в той час як професійні навички були в центрі уваги респондентів, вони також повідомили про збільшення кількості інших видів навчання, включно з навчанням лідерству та менеджменту.

Менеджер чи коуч?

6 травня 2021

Менеджер чи коуч?

Які якості вирізняють успішного менеджера з-поміж інших? Найімовірніше, ви скажете, що цінність менеджера для компанії полягає у його здатності домагатися від команди максимальних результатів. Адже він відповідає за формування високопродуктивних команд і її мотивацію для реалізації успішних проєктів. Якщо вдуматися, то так само визначають успішність тренера. Важливим фактором ефективних команд є наявність лідера, який вміє поєднувати в собі обидві ролі – і досвідченого менеджера, і турботливого тренера.

Слова мають значення: методи ненасильницького спілкування

1 травня 2021

Слова мають значення: методи ненасильницького спілкування

Всім нам знайоме прислів'я: «Слово не горобець, вилетить – не впіймаєш». Проте кожен хоч раз в житті робив боляче словом або сам потрапляв під занадто емоційний словесний обстріл. Приборкати емоції, зберігати холодний розум і залишатися чуйним слухачем в напружені моменти може не кожен. Як наслідок люди часто тільки погіршують ситуацію, переходячи на лайку, і доводять справу до критичного стану – конфлікту.

Як налагодити внутрішні зв’язки в команді проєкту

27 квітня 2021

Як налагодити внутрішні зв’язки в команді проєкту

У минулому столітті американський дизайнер Роберт Пропст розробив кубікл – оригінальну концепцію офісного простору. Спочатку ідея полягала в тому, щоб створити для кожного співробітника особисте, огороджене перегородками, робоче місце. Планувалося, що такий простір у вигляді чотирикутної коробки сприятиме підвищеній концентрації уваги. Така ідея має цілком позитивний економічний ефект, але, як і з будь-якими іншими інноваціями, все повинно мати золоту середину, і якщо її не дотримуватися – це матиме негативні наслідки. Мало хто тоді серйозно задумався про ризик того, як ці перегородки вплинуть на роз'єднання колективу: офісні співробітники перетворилися в умовних в'язнів, кожен працював у своїй нірці – ніхто нічого не бачить, ніхто нічого не чує.

Як не зійти з дистанції в довгостроковому проєкті

20 квітня 2021

Як не зійти з дистанції в довгостроковому проєкті

Проєкти бувають різними за тривалістю, від тижневих до багаторічних. Якщо планування і початок роботи над короткостроковими проєктами зазвичай не становлять для багатьох менеджерів ніяких труднощів, то майбутня робота над довгостроковим вагомим завданням або проєктом може стати об'єктом прокрастинації та зниженої мотивації як для членів проєктних команд, так і для керівників проєктів.

Як менеджеру позбутися синдрому самозванця

14 квітня 2021

Як менеджеру позбутися синдрому самозванця

Навіть успішні люди часом сумніваються у своїх можливостях, сприймаючи особисті здобутки як результат випадкової удачі. Це психологічне явище, відоме як синдром самозванця, вселяє впевненість у тому, що ви невдаха, попри докази, які підтверджують ваш професіоналізм.

7 уроків співпраці зі світу природи

8 квітня 2021

7 уроків співпраці зі світу природи

Більшість тварин цілком спокійно живуть в дикій природі відсторонено від усіх, в повній самоті. Наприклад, Шерхан — вигаданий персонаж «Книги джунглів». Але чи помічали ви коли-небудь, що ссавці та представники інших класів тварин, здатні вижити в дикому середовищі тільки завдяки співпраці та командній роботі? Тварини, які живуть разом, утворюючи групи — від зграї вовків до зграї гусей — є чудовими прикладами того, як функціонує командна співпраця в природі. Вони тримаються разом, бо інакше загинуть. У той час як формування колективу для людей не є вирішальним фактором для виживання, це все ж таки є важливим фактором для загального успіху проєкту.

Команда розбрату: як управляти конфліктами в проєкті

5 квітня 2021

Команда розбрату: як управляти конфліктами в проєкті

Конфлікт є природною частиною будь-яких взаємин, тому що бажання й очікування різних людей часто не збігаються. Міжособистісні конфлікти трапляються і в повсякденному житті, і на роботі. Конфлікти часто сприймаються його учасниками як неприємна подія, але конфлікти в проєктах завжди були й будуть виникати через саму природу проєкту: створювати нове, змінюючи майбутнє й сьогодення.

Під наглядом: як мікроменеджмент руйнує команду

3 квітня 2021

Під наглядом: як мікроменеджмент руйнує команду

Низький рівень продуктивності, стрес і відсутність мотивації — це тільки деякі наслідки мікроменеджменту. І хоча проєктні менеджери зазвичай намагаються не вдаватися до цього стилю управління, деякі з них просто не можуть не контролювати кожну дрібницю. Мікроменеджерам складно спостерігати, як члени їх команди роблять помилки, особливо якщо вони вже знають, як їх уникнути. Ще важче промовчати, коли співробітники роблять щось не так, як лідер групи вважає це за потрібне.

Підкріплення – основа навчання

31 березня 2021

Підкріплення – основа навчання

Існує безліч способів мотивації співробітників. Однією з альтернатив стала теорія позитивного підкріплення, вагомий внесок в яку зробила біолог, професійна дресирувальниця та послідовниця напрямку біхевіоризму Карен Прайор.

Згадати все: як легко вивчити 49 процесів для сертифікаційних іспитів

18 березня 2021

Згадати все: як легко вивчити 49 процесів для сертифікаційних іспитів

Можливо, вам знайома ситуація, коли для підготовки до іспиту доводилося витрачати час, зусилля і нерви на запам’ятовування незліченної кількості інформації. У всіх, хто готується до іспитів на сертифікати PMP, CAPM, виникає питання: чи необхідно запам’ятовувати усі входи, виходи, методи і інструменти процесів?

Критичне мислення для управління проєктами

11 березня 2021

Критичне мислення для управління проєктами

Щодня люди приймають безліч рішень. Більшість з них досить прості — що обрати на сніданок або яким маршрутом поїхати на зустріч. Є рішення і більш важливі: кого з кандидатів прийняти на роботу, який дедлайн поставити виконавцю задачі в проєкті, яким чином стимулювати залучення стейкголдерів, які кроки слід зробити для врегулювання конфлікту. У такі моменти в гру вступає критичне мислення. Замість того, щоб керуватися емоціями при ухваленні рішень, навички критичного мислення гальмують поспішні висновки та вчать влучно визначати наступні кроки для прийняття обґрунтованого рішення.

Хвалити не слід дорікати

2 березня 2021

Хвалити не слід дорікати

Коли справа доходить до мотивації членів команди, похвала і визнання за виконану роботу здебільшого надзвичайно дієві. Позитивний вплив компліментів на емоційний стан людини часто недооцінюють. Схвалення викликає в нас гордість, задоволення і підвищене почуття власної гідності. Це відбувається через викид дофаміну, який допомагає контролювати центри винагороди та задоволення в мозку. Дофамін не тільки покращує самопочуття, але також сприяє інноваційному мисленню та креативному розв'язанню проблем.

Віртуальні знахідки: рекрутинг для керівників проєктів

27 лютого 2021

Віртуальні знахідки: рекрутинг для керівників проєктів

В організаціях матричного і проєктно-орієнтованого типу керівникам проєктів часто доводиться проводити інтерв'ю з кандидатами у свої команди. Відомо, що резюме не дає достатньо інформації для того, щоб визначитися, наскільки людина відповідає вашому проєкту і чи стане вона гармонійною частиною проєктної команди. Крім відгуків з поточного або попереднього місця роботи, розгляньте такий варіант збору інформації про потенційного кандидата, як соціальні мережі.

Різні світи або культурна обізнаність для управління проєктами

21 лютого 2021

Різні світи або культурна обізнаність для управління проєктами

Культурна обізнаність — один з методів, що згадується в керівництві до зводу знань управління проєктами, і застосовують його для управління комунікаціями та залучення зацікавлених сторін. Дійсно, ігнорування культурних особливостей і переваг стейкголдерів часто веде до конфліктів і непорозумінь, яких можна було б уникнути. З огляду на те, що левова частка робочого (і не тільки) часу керівника проєктів витрачається на комунікації, складно недооцінити цей метод, якщо вам доводиться мати справу з кроскультурним проєктом.

Програмісти з Марсу, менеджери з Венери

11 лютого 2021

Програмісти з Марсу, менеджери з Венери

12 лютого 2003 року в нашому людському світі з'явилося незвичайне свято — День позаземної цивілізації або День інопланетян. Вірите ви в НЛО або ні, інопланетним ми схильні називати все те, що нам чуже, незнайоме і незрозуміле. Ми навіть не завжди розуміємо, про що говорять наші колеги, озвучуючи свої думки щодо проєкту. Можливо, вони прямо зараз поруч і сидять з вами за сусіднім столом в офісі!

Як об’єднати особисті та проєктні цілі в команді? Поради спортивного тренера

5 лютого 2021

Як об’єднати особисті та проєктні цілі в команді? Поради спортивного тренера

Ви відчуваєте, що ваша команда працює розрізнено? Чи є розбіжність поглядів і ставлення до роботи над проєктом в команді? Цікаво, що це перешкоджає не тільки успішній реалізації проєкту, росту компанії, але й особистісному розвитку самих членів команди. Для успішного виконання проєкту важливо, щоб команда правильно розуміла його стратегію, а кожен учасник усвідомлював свою місію в ньому.

Комунікація зі стейкхолдерами: поради щодо ефективного ділового спілкування

1 лютого 2021

Комунікація зі стейкхолдерами: поради щодо ефективного ділового спілкування

Незалежно від того, чи є ви професіоналом з проєктного менеджменту, важливо максимально ефективно управляти очікуваннями зацікавлених сторін. Хоча раніше ми розглядали способи управління очікуваннями стейкхолдерів, на цей раз ми хочемо розглянути роль і функцію мови в цьому аспекті.

Концепція адаптації: як правильно увійти в новий проєкт

26 січня 2021

Концепція адаптації: як правильно увійти в новий проєкт

Наше життя — це безперервний процес адаптації. Не вміючи пристосовуватися до нової інформації та досвіду, людству вже давно б прийшов кінець. Завдяки адаптації людина приймає нову поведінку, яка допомагає справлятися зі змінами.

Управління очікуваннями від проєкту: поради стейкхолдерам

22 січня 2021

Управління очікуваннями від проєкту: поради стейкхолдерам

Очікування — це когнітивна ілюзія, в якій ідеальна картинка не завжди відповідає реальності. Щоб результат виправдав очікування, важливо вміти правильно ними управляти. Причому ця робота повинна проводитися з обох сторін — як з боку керівника проєкту і членів команди, так і з боку замовника, спонсора й інших зацікавлених осіб.

Всесвітня інформаційна повінь або Як осідлати хвилю завдань і не проґавити найважливіше

20 січня 2021

Всесвітня інформаційна повінь або Як осідлати хвилю завдань і не проґавити найважливіше

Скільки ж в наших робочих та приватних беклогах ідей і проектів, які зачекалися свого зоряного часу! Про те, як не створити собі всесвітню повінь через хронічну прокрастинації читайте в новій статті Аліни Піддубної.

Бюджетування проєктів. Роздуми у двох частинах

24 червня 2015

Бюджетування проєктів. Роздуми у двох частинах

У частині 1 «Резерви бюджету» йшлося про те, як «застрахувати» себе від непередбачених обставин, які можуть вилитися в додаткові витрати в проєкті.

Проблемні проєкти: завдання не для слабаків

22 травня 2015

Проблемні проєкти: завдання не для слабаків

Одного разу в одну компанію був запрошений менеджер для управління проєктом будівництва готелю в одному з міст України. За 2 роки ведення проєкту була розроблена документація, отримано дозвіл на будівництво, був обраний генпідрядник, розпочато нульовий цикл і «з'їдено» 20% бюджету. Формальної передачі справ щодо проєкту не було здійснено, тому наш керівник проєкту в силу своїх здібностей і можливостей намагався збагнути суть справи. Ось що йому вдалося дізнатися.

Клієнт і його запит. Як дізнатися правду?

13 травня 2015

Клієнт і його запит. Як дізнатися правду?

Клієнт завжди правий, але часто замовники при описі чого ж вони хочуть від проєкту впадають у крайнощі: від "я все вже все придумав, робимо, як я сказав" до "скажіть, що нам робити". Як запобігти впадіння в крайнощі і що робити з такими крайніми випадками?

Бюджетування проєктів. Роздуми у двох частинах

26 березня 2015

Бюджетування проєктів. Роздуми у двох частинах

Попри всю багатогранність ризиків, що мають місце бути в будь-якому проєкті, ризики перевищення бюджету проєкту є найбільш «традиційними». Запитайте будь-якого менеджера проєкту – який аспект проєкту є дуже нелегким в управлінні? – і з великою ймовірністю почуєте «вартість» або «бюджет».

Олександра Романцова: «Управління проєктами – це на 99,9% взаємодія з людьми»

5 березня 2015

Олександра Романцова: «Управління проєктами – це на 99,9% взаємодія з людьми»

Ми поговорили з професійним консультантом з розвитку особистісних компетенцій Олександрою Романцовою про те, чому недостатньо бути просто хорошим професіоналом і про те, як стати супергероєм в проєктному менеджменті навіть в найжорсткіших умовах.